Veli Görüşleri

Anasayfa   Okulumuz   Veli Görüşleri
 
Görüş Bildir
 

Sadık M. ZEYBEK

Sayın Bahçeşehir'li,

Bahçeşehir'li olmak ayrıcalıktır derlerdi! Daha tatmaya yeni başladığımız bu duygunun ilk yansımalarını bu şekilde bir başlangıç ile sizlerle paylaşmak istedim.

Her iki oğlumda uzun yıllardır özel okullarda okudular. Büyük oğlumun mezuniyeti sonrasında ve bazı memnuniyetsizler nedeniyle Bursa'daki bir çok okul araştırmalarımız ve bursluluk sınavlarına girmelerimiz sonucunda küçük oğlum Aybars'ımın kendi kararıyla Bahçeşehir Koleji Bursa Modern Kampüsünü tercih ettik. Bu tercihte oğlumun ne kadar pozitif ve doğru karar verdiğini ilk beş haftada ailecek büyük bir memnuniyetle anlamaktayız.

Ana başlığımdaki teşekkür kısmına gelirsem: "At sahibine göre kişner!" ata sözümüzde olduğu gibi; Ayça müdürümüzün başında olduğu bu okulunuzda-okulumuzda- bütün öğretmenlerimizin güler yüzleriyle, hitaplarıyla, bilgilendirmeleriyle bu kadar kaliteli, insancıl ve üst seviye olmalarını hiç yadırgamadık. Bütün öğretmenler yazdım ama burada iki öğretmenimizin ismini özellikle yazmadan geçemeyeceğim; matematik zekasının iyi olduğunu düşündüğüm halde Aybars'ımın Metin öğretmeni sayesinde matematik dersini bu kadar çok sevdiğini görmem, bu değerli Metin öğretmenimin ne kadar başarılı olduğunu gösterdi bana...

Devamında Aybars'ımın mentör öğretmeni Çiğdem hanımın inceliği, nezaketi, oğlumla ilgili takibi, bilgilendirmeleri, geri dönüşleri tam bir profesyonel değer olduğunu görmekte ve takdirlerimle kendisine buradan teşekkür etmeden geçmeyeceğim.

Ayça müdürüm, Çiğdem öğretmenim ve Metin öğretmenim başta olmak üzere bütün öğretmenlerime takdir ve şükranlarımı aracılığınızla iletmek istiyorum...

&

BANU ÖZGÜR

Bahçeşir Eğitim Kurumlarında kızımın 4.senesi .

Okul öncesi başlayan süreçte şu anda 1. Sınıfa başlamanın heyecan ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Bahçeşehiri  tercih etmekteki  en büyük sebeplerimizden biri güven…Her ebeveyn çocuğunu güvenli ellere teslim etmek ister.

Bunun yanında İngilizce eğitimi konusunda kurumun başarısı.  

Bahçeşehirin kurumsal bir marka olduğunu düşünüyorum. Yaratıcı, çözümleyici, bireysel yetenekleri geliştirici eğitim ve öğretim vermekteler.

Sosyal sorumluluk projelerine de destekleri olmaktadır.

Cumhuriyetimize önem veren ve bunu koruyan bireylerin yetişmesine özen gösteriliyor.

 

Teşekkürler Bahçeşehir.

 

Banu Özgür

 

&

HÜRBAY TEKYILDIK

Aslında ilk kez kızımızın okulla kaynaşması, okuldan geçen yıl mezun olan teyzesinin kızı sayesinde olmuştu. ‘Ben de bu okula gideceğim.’ diyordu. Gün gelip çattığında, ‘Evet’ dedik. ‘Okula yazdırıyoruz seni.’Çünkü ilk etapta okulumuzdaki öğretmenlerimizin güleryüzlü oluşu bizleri çok etkiledi. Sonrasındaysa okulun vizyonu ve geçmişten geleceğie olan çizgisi bizleri olumlu anlamda cezbetti . Gözümüzden bile sakındığımız güzel kızımız o kadar hareketliydi ki, oryantasyon döneminde okul müdüremize ‘Doktor var mı? Sağlık personeli var mı?’dediğimizde belki de biraz abarttığımızı bile düşünmüş olabilir lakin kızım o sağlık hizmetini bir hayli kullanıyor. Koşuyor, oynuyor, ufak tepek yaralanıyor, öksürüyor vs. Kullanmasak iyi de, olması güzel bir seçenek tabii ki.

Öğrenciliğe, kızımız sanıyorum bizden daha kolay alıştı lakin bizim gibi veliliğe alışmamış olanlar var ya işte bizler için adaptasyon, okuldan aldığımız bilgilendirmelerle çok daha kolay oluyor. Öğretmenlerimiz bizden çok daha teknolojiye uyumlu. Bizlere mailler atıyor, bilgilendiriyorlar ki bana kalırsa çok önemli.

Son olarak da geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı gösterisine gittiğimizde, öğrencilerin yabancı dil ile yapmış oldukları sunumu görünce, ‘Umarım benim kızım da bu kadar güzel yabancı dile vakıf olabilir.’ diye  aklımdan geçti. Zaten kızım da karar vermiş; Bahçeşehir'in üniversitesinde okuyacakmış ...

HÜRBAY TEKYILDIK

 

&
 

Paylaşın